با این افراد اصلا ازدواج نکنید (فهرستی از مشخصات افراد ناشایست)

۲۳:۵۶  -    ۱۳۸۸/۰۴/۲۳                                  بازدید : 817


irnon.ir

بسیاری از مشکلاتِ پس از ازدواج که منجر به طلاق و شکست می‌شود، به روزگار قبل از ازدواج و به مرحله انتخاب برمی‌گردد.


حجت‌الاسلام شهاب مرادی کارشناس مسائل مذهبی و فرهنگی در وبلاگ شخصی خود نوشت؛ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان قبل از ازدواج، شناخت مطمئن همسر آینده‌شان است و اینجا نقطه تمرکز نگرانی‌های دختران و پسران است اما اکثرا از آسان‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و درست‌ترین شیوه، غفلت می‌کنند! و آن راه کار مطمئن “حذف موارد اشتباه و نادرست در گام نخست ” است.

اساسا فرایند شناخت کامل همسر و هم زبانی و تفاهم با او پروسه ای طولانی دارد و مراحل تکمیلی آن در ایام پس از ازدواج (بین ۶ ماه تا ۳ سال پس از ازدواج وتشکیل خانواده) اتفاق می افتد.

و در آن مدت نباید به انتظار معجزه نشست چون ازدواج با برخی افراد ریسک بسیار زیادی دارد و از آغاز آشنایی قابل پیش‌بینی است و صرف ابراز علاقه یا… چیزی را عوض نمی‌‌کند. این گونه ازدواج ها در تمام موارد به شکست (اعم از طلاق و جدایی و سردی روابط و …) منجر می‌شود. راهکار عاقلانه و مطمئن حذف انتخاب‌های نادرست است.
جوانی و فرصت های ناب و البته زود گذر آن قابل برگشت نیست.
در چند جلسه از برنامه “مردم ایران سلام ” [در سال ۸۶] مفصل به شرح این موارد پرداختم و به درخواست تعدادی از عزیزان، فهرست آن موارد را تکرار می کنم:
با این افراد اصلا ازدواج نکنید:
۱٫ معتاد (مگر ترک انگیزه‌ای کند و دیگر معتاد به حساب نیاید)
۲٫ بیمار روانی (بیماری که ارتباطش را با واقعیت از دست داده و تا کاملا درمان نشده)
۳٫ بی‌دین و لا مذهب ( رعایت این توصیه برای تمام افراد بشر با هر دین و مذهبی مفید است)
۴٫ بد اخلاق، تندخو ( کسی که اخلاقش قابل پیش بینی نیست)
۵٫ مادی و بخیل
۶٫ مجرم‌خو، تبهکار و خلاف کار
۷٫ دوست‌باز افراطی (و مطلقا بی‌تمایل نسبت به خانواده)
۸٫ بی‌کاره و علاف
۹٫ زن زیبا از خانواده فاسد (نکته)
۱۰٫ بچه ننه (وابستگی شدید به مادر و خانواده)

 [گریه] [چشمک] [چرندیات روزنامه] [پستونک] [نیشخند] [نیش] [می گن و می خندن] [لبخند] [قشنگ] [غمگین] [عصبانی] [عشق] [عادی] [زبان] [دست] [دروغگو] [در گوشت رو بگیر] [خوشحالی] [خندیدن جالب] [خنده] [خداحافظی] [خداحافظی غمگین] [خداحافظ] [خجالت] [جشن] [تلویزیون خوب] [تلویزیون بد] [تعجب] [ترس] [تردید] [بوس] [به این نگاه کن] [بغل] [برره] @};-


  • پیوندها صفحه

  •